Заливка фундаменту бетоном.

7-6-2017
заливка фундаменту бетоном

Правильна заливка розчину в стрічковий фундамент повинна створити умови для придбання монолітом заданої міцності. Процес можна розділити на технологічні етапи, в ході яких проводиться підготовка ділянки місцевості, створення опалубки, безпосередньо заливка бетону в опалубку фундаменту і придбання монолітом основних властивостей у міру затвердіння розчину. Важливо купити бетон для фундаменту, який відповідає вимогам стандартів і не втрачає міцності з часом. Також для будівництва підійде бетон м300.
Заливка бетону на будівельному об’єкті може здійснюватися наступними способами:

• по жолобах,
• за допомогою спеціальної ємності з переміщенням її краном,
• автомобільним бетонним насосом.

Заливка за першим варіантом підходить для влаштування фундаментів невеликих будівель, або для ділянок, де забезпечується нормальний проїзд автобетоновозу на всі точки розвантаження бетону (по всьому периметру). Якщо довжини розвантажувального лотка бетоновоза недостатня, то рекомендується виготовлення додаткових жолобів наступним чином: сколотити між собою 2-3 рівних дошки достатнього розміру, з обох довгих сторін набити брусок у вигляді бортиків. Для кращого ковзання бетонної суміші внутрішню частину отриманого жолоба оббити залізом (жерстю).

Як правило, заливка бетону в монолітні плити перекриття, колони, пояси здійснюється за допомогою спеціальної ємності. Її встановлюють на рівну поверхню під розвантажувальний лоток автотранспорту і наповнюють бетоном. Потім, за спеціальні захвати, піднімають краном на потрібну висоту і переміщують на необхідну відстань. У зв’язку з великим числом операцій, заливка бетону за допомогою ємності займає чимало часу. Набагато швидше і зручніше зробити заливку бетону автомобільним бетонним насосом. Так можна швидко подати суміш як на потрібну довжину, так і висоту.

Важливим фактором, що впливає на якість готової конструкції, є правильна технологія заливки бетону в опалубку.

Обов’язкове дотримання наступних умов:

• рівномірний заповнення всього обсягу опалубки;
• усунення порожнеч в бетоні (особливо в місцях установки арматурних каркасів) вібрацією або штикуванням;
• тимчасових термінів укладання бетону — не більше 3 годин з моменту виготовлення;
• подальший догляд за бетоном.
Стрічковий фундамент слід заливати з дотриманням технології — будь-який відступ від правил призводить до втрати монолітом властивостей, а це неодмінно позначиться на міцності підстави. Оскільки саме ця частина будівлі визначає його стійкість і довговічність, потрібна особлива увага до вибору бетонного розчину і порядку його розподілу в опалубці.