Як знайти інвестора.

5-17-2018

Як знайти інвестора.
Насправді в ресторанному бізнесі інвесторські гроші — найдорожчі. Важливо розуміти, що в офлайн бізнесі зовсім не така ж система, як в it-стартпах, де інвестор одержує частку в 10-30% за мільйони вкладених коштів. В офлайні інвестори дають початківцям від 1,5 до 10 млн рублів в обмін на частку 50% і за умови повернення інвестицій (хоча можна трохи поторгуватися і домовитися про повернення інвестицій з дивідендів, наприклад). Взяти кредит за ставкою 14% річних, наприклад, виходить вигідніше. Але іноді кредит не просто отримати. Також ви можете знайти все необхідне на ресурсі Виктор Узлов.
Висновок №1: Коли вирішуєте, залучати інвестора, чітко порахуйте свою фінансову модель на найближчі 3-4 роки (2 роки на повернення інвестицій і пару років з прибутком). І оцініть, що вам вигідніше, кредит або інвестор. До речі, важливо пам’ятати, що інвестори вкладають гроші, щоб заробити. Вони можуть не ризикувати і покласти вільні гроші у банк під відсоток. Якщо ведете переговори з потенційним інвестором, перевірте, що сума дивідендів більше середньої ставки в банку. Висновок №2: Покладіть руку на серце, закрийте очі і уявіть себе через 5 років.
Ви готові через 5 років з таким же запалом в очах і серці доводити всьому світу, що ваша ідея і проект — просто супер? Якщо сумніваєтеся, попрацюйте над упевненістю в собі і в своїй справі. Припустимо, ви віддаєте інвесторові частку в 30%, виходить, що при середній виручці в день 50 000 рублів (а це близько 250 склянок, що дуже добре і не у всіх виходить) інвестор почне заробляти тільки через 8 місяців, а ви — з першого місяця.