Як влаштована лазня.

3-23-2018

Як влаштована лазня.
Лазневі традиції на Русі йдуть у глибину століть. Неможливо уявити собі сільський або заміський ділянку без цього стоїть окремо дерев’яного зрубу який називається лазня. Традиційна російська лазня буває по-чорному і по-білому. У лазні по-чорному прямо в парильні влаштовано вогнище з ґратами. На решітці лежать камені. Димаря немає взагалі. І це зроблено, повірте, не з економії. Дрова, згораючи, розжарюють камені. Дим, виходячи через відкриті двері та вікна, рівномірно нагріває підлогу, стіни та стелю, а сажа осідає на стінках. Стіни виходять прокопченными і майже стерильними. Зола забирає всі неприємні запахи. Топлять лазню 2-3 години, потім вугілля і золу виносять назовні. Також ви можете знайти все необхідне на ресурсі купель для бани.
Лазня по-чорному стала для нас, на жаль, екзотикою. Сьогодні ми воліємо по-білому. Якщо все десяток, інший років тому парна в лазні була поєднана з мытьевой, то зараз парильня, як правило, відокремлене від приміщення, де миються. Піч у лазні по-білому влаштована таким чином, що частина печі з топкою розташований у передбаннику, а задня стінка з камінням усередині виходить в парилку. У цій стінці є отвори, які відкривають коли потрібно піддати пару. Парна лазня займає в російській культурі зовсім особливе місце. Потіли в парильні, нещадно похлестывая себе віником, всі, від мала до велика: і знатні князі та бояри, і купці, і прості селяни.
Лазня не тільки служила очищення тіла, але і виконували сакральну функцію: тут немовлята народжувалися і вмирали люди похилого віку, тут влаштовували ворожіння при свічках, а знахарі виганяли напівзабуті нині хвороби. Зовні російська парна лазня виглядає як дерев’яна хата з двома приміщеннями: роздягальнею і парильнею. Лазні з топкою «по-чорному» нині практично повсюдно поступилися першістю більш сучасним і гігієнічним лазнях з топкою «по-білому». Часте відвідування парної – кращий спосіб назавжди позбутися багатьох хвороб дихальної системи: хронічного нежитю, бронхітів, катарів горла і носа.