Досторимечательности Полтави

1-20-2019

Досторимечательности Полтавы
Зберігся і історичний ландшафт цього місця, незмінена територія поля, і чимало об’єктів історичної цінності, у тому числі – фрагменти фортифікаційних будівель, датовані початком XVIII століття. Крім військових експонатів – карти, книги, грамоти, і монети періоду Північної війни, а також художні твори того періоду: гравюри, живописні полотна, портрети, і ікони. Це Корпусний сад або Кругла площа, на якій, за переказами, відбулась легендарна зустріч Петра І з захисниками міста. Свою назву сад успадкував від Петровського кадетського корпусу, у володінні якого він перебував довгий час. Особливо цікаво тут по вихідних, коли у Корпусному саду грає духовий оркестр. Ще одна найважливіша визначна пам’ятка міста. Він знаходиться в самому центрі самої центральної частини міста і являє собою потужну колону тосканського ордера на ступінчастому постаменті, прикрашену півсферами. Вінчає монумент покритий позолотою орел з блискавками і лавровим вінком. Цікаво, що в основу пам’ятника вмонтовано 18 справжніх бойових гармат — трофеїв. Щоправда, після відновлення він став іменуватися Ротонда Дружби Народів, але форма і розміри первісної Білої альтанки були повністю збережені. Як і її попередниця, Ротонда має підковоподібну форму і складається з восьми девятиметровых колон. Така форма цього незвичайного пам’ятника невипадкова, адже вона була зведена на місці зустрічі Петра і з ковалями та ремісниками. Особливо розкішно, з недавнього часу, Біла альтанка виглядає вечорами, коли разом з освітленням міста на ній запалюються тисячі світлодіодних лінійних ламп. А якщо вам пощастить бути тут відразу після включення міського освітлення – ви зможете побачити найкрасивіше світло — звукове уявлення.
Токож хочемо вам порекомендувати poltava-city.com
На півночі Східної Європи на узбережжі прекрасного Балтійського моря розташована унікальна країна Естонія.
Мальовнича і таємнича країна Ірландія приваблює мандрівників багатогранною історією, яка овіяне стародавніми легендами про ельфів, друидах і .
Казахстан – це унікальна країна, яку часто порівнюють з музеєм під відкритим небом. На території країни розкинулися смарагдові озера, дикі .