Автотехнічна експертиза

Хочу порекомендувати Вам сайт по http://www.ua-expert.com/prices/avtotekhnicheskaya-ekspertiza/

авто технічна експертиза
Автотехнічна експертиза являє собою спеціальне дослідження автотранспортних засобів з метою оцінки їх поточного стану та визначення механізму сталися з ними змін. Як правило, автотехнічна експертиза застосовується у відношенні автомобілів, які побували в дорожньо-транспортних пригодах. Дане дослідження необхідно для встановлення актуальною вартості транспортного засобу та визначення завданої його власнику матеріальної шкоди. Крім того, з допомогою цього виду експертизи можна з’ясувати подробиці події, визначити фактори, за якими суд згодом зможе встановити винуватця аварії. Предмет дослідження автотехнічної експертизи є досить складним і багатокомпонентним об’єктом, він включає в себе сам автомобіль, стан дорожнього полотна, особливості погодних умов у момент інциденту, залишені на полотні і автомобілі сліди різного генезу.
Потреба в автотехнічної експертизи виникає, якщо обсяг завданої потерпілому матеріальної шкоди викликає сумніву, і при цьому не дозволяє залишити ситуацію невирішеною, тобто спір має бути вирішено в суді. Коло проблем, розв’язуваних автотехнічною експертизою досить великий, у нього входить аналіз безпосередньо транспортного засобу і обставин, у яких стався інцидент. Завданням дослідження є пошук причин, які лежать в основі події, а також визначення наслідків, які спричинило за собою те, що трапилося. Автотехнічна експертиза передує визначення особи, винного в тому, що сталася аварія. Винність конкретної особи (або організації) визначається тільки в судовому порядку, однак, надання максимальної інформації забезпечується за допомогою даного дослідження.
Автотехнічна експертиза має безліч назв. Її також називають автотранспортної, дорожньо-транспортної, транспортної експертизою, автоэкспертизой та експертизою дорожньо-транспортних пригод. Велика кількість найменувань дослідження пов’язано, насамперед, з широким колом вирішуваних проблем. Причому, дане дослідження проводиться не лише стосовно машин, які пройшли через аварію або зіткнення, але і для оцінки якості виконаних ремонтних робіт, а також інших маніпуляцій, пов’язаних з зміною конструкції автотранспортного засобу.
ОСНОВНІ НАПРЯМКИ ВИРОБНИЦТВА АВТОТЕХНІЧНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ
Автотехнічна експертиза – це складний, багатоступінчастий процес, який досліджує багато аспектів події, починаючи від самого автомобіля і закінчуючи аналізом дорожніх умов і слідів, залишених автомобілем на дорожньому полотні. Іноді необхідно провести комплексне дослідження ситуації, що склалася. У більшості ж випадків достатньо проаналізувати лише транспортний засіб, наприклад, особливості його виробничих характеристик або нанесені в момент аварії пошкодження. У зв’язку з цим, автотехнічна експертиза поділяється на такі види:
Автооценочная експертиза.
Експертиза дорожніх умов.
Експертиза стану транспортних засобів.
Експертиза обставин ДТП.
Автооценочная експертиза визначає поточну ринкову вартість автомобіля в тому вигляді, в якому він спрямований на проведення дослідження. Експерт рахує ціну, орієнтуючись на середньоринкові показники. В результаті даного виду автотехнічної експертизи також можна встановити обсяг матеріального збитку, завданого власнику транспортного засобу в результаті аварії, що трапилася. При цьому спеціаліст орієнтується на середні показники ціни аналогічного автомобіля того ж року випуску, крім того, він обчислює вартість машини з урахуванням пошкоджених частин і деталей.
Експертиза дорожніх умов аналізує стан того відрізка дороги, на якій сталася аварія. Дослідження оцінює стан дорожнього полотна, наявність на ньому пошкоджень, правильність нанесеної розмітки, а також коректність встановлених дорожніх знаків. Будь-який з перелічених аспектів у разі наявних порушень може призвести до зіткнення, при цьому вина з громадян, що керують автомобілями, повинна бути знята.
Експертиза стану транспортних засобів встановлює технічну придатність автомобіля до експлуатації. Фахівець, який проводить даний вид автотехнічної експертизи, досліджує наявні в автотранспортному засобі поломки, недоліки виробничої складання, навмисно нанесені ушкодження. Подібний аналіз може виявити непридатність автомобіля до експлуатації, а також визначити причини цього стану машини.
Експертиза обставин ДТП є одним з найбільш об’ємних і трудомістких за виконанням різновидів автотехнічної експертизи. Дослідження визначає безліч факторів, що супроводжували ДТП і встановлює їх вплив на механізм завданих пошкоджень. Даний вид експертизи враховує напрямок руху автомобілів, погодні умови, стан громадян, які керували транспортними засобами, особливості дорожнього покриття та інші показники. Експерт досліджує залишені автомобілями сліди, матеріали справи, метеорологічні дані, свідчення свідків, виробляє необхідні аналізи і так далі.
ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ АВТОТЕХНІЧНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ
В першу чергу при виникненні потреби в проведенні автотехнічної експертизи, ініціатор дослідження направляється для отримання попередньої консультації з експертом. Консультація проводиться з метою визначення конкретного виду автотехнічної експертизи, її вартості та термінів проведення, постановки мети і завдань дослідження, а також формулювання списку запитань експерту. На попередній консультації також визначається, буде проведена експертиза одним спеціалістом або комісією експертів.
При прийнятті позитивного рішення про провадженні автотехнічної експертизи, ініціатор дослідження укладає з експертним центром договір на проведення даного аналізу. Договір в обов’язковому порядку включається інформація про вартість і терміни здійснення майбутньої експертизи, цілі і завдання, поставлені перед експертом, перелік питань, на які він повинен буде відповісти. Після укладення договору, замовник подає експерту всі наявні у нього матеріали. У кожному конкретному випадку проведення дослідження, список матеріалів обмовляється окремо. У більшості випадків для виробництва автотехнічної експертизи необхідно передати експерту такі документи:
Технічний паспорт, що містить відомості про тип, марку автомобіля та інших його характеристиках.
Документи, що підтверджують особу власника і його право на володіння даним транспортним засобом.
Відомості про стався інцидент – кількість пасажирів, швидкість пересування транспортного засобу, стан дороги, наявність дорожньої розмітки та дорожніх знаків і так далі.
Показання свідків, довідку про дорожньо-транспортну пригоду (якщо є і якщо необхідні).
Інші документи на вимогу експерта, який проводить дослідження.
Після отримання всіх необхідних документів і матеріалів експерт приступає до виробництва автотехнічної експертизи. В першу чергу він ретельно вивчає всі наявні відомості, потім здійснює інші необхідні експертні заходи – аналізи, дослідження і так далі. Вивчивши отримані результати дослідження і вирішивши поставлені перед ним завдання, фахівець формулює свою експертну думку і відповідає на поставлені запитання. На останньому етапі експерт складає експертний висновок, в який заносить опис проведених дій, копії отриманих документів, експертний висновок та відповіді на запитання. Після передачі укладення ініціатору експертизи, фахівець, який проводив дослідження, може бути викликаний до суду для дачі показань або пояснень щодо винесеного ним експертного висновку.